Flir to największy na świecie producent urządzeń, bazujących na detektorach podczerwieni. Firma powstała jako połączenie trzech największych na świecie producentów kamer termowizyjnych: Agema Infrared System AB, Inframetrics Inc., FSI Inc. Flir to marka, która do codziennego życia wprowadza innowacyjne rozwiązania, specjalizując się w zapisie termowizyjnym i standardowej wideorejestracji, narzędziach do analizy wideo, narzędziach mierniczych i diagnostycznych, a także zaawansowanych urządzeniach do wykrywania wszelkiego rodzaju zagrożeń. Marka Flir to bezkompromisowa jakość i technologia przetestowane w najbardziej wymagających warunkach! Amerykański producent nie skupia się jedynie na projektach ściśle komercyjnych. Flir współpracuje z jednostkami i służbami rządowymi, dokładając wszelkich starań, aby budować pewniejsze i bardziej bezpieczne jutro. Technologie marki Flir mają znaczący wpływ na niemal każdą dziedzinę współczesnego, dynamicznie rozwijającego się życia społecznego. Prowadzimy:
Szkolenia z termowizji na kamerach Flir
Kwalifikacje firmy FLIR
Firma FLIR jest największym w świecie producentem profesjonalnych kamer termowizyjnych, mającym ponad 50-letnie doświadczenie. Firma konstruuje najnowocześniejsze, sprawdzone w praktyce kamery termowizyjne o wysokiej wydajności. Podchodzimy z dużym zaangażowaniem do problematyki kamer termowizyjnych i dokładności pomiaru temperatury za ich pomocą. To nasz kluczowy i jedyny biznes. Serwis firmy FLIR ma certyfikat ISO 9001:2000.
Celem zespołu serwisowego firmy FLIR jest dostarczanie najlepszego na świecie serwisu wysokowydajnych kamer termowizyjnych FLIR, akcesoriów i pomocy technicznej. Firma FLIR oferuje różne pakiety serwisowe, aby pomóc użytkownikom w uzyskiwaniu największych korzyści z inwestycji w kamery termowizyjne FLIR. Zalecamy także coroczne korzystanie z naszego 14-punktowego programu kontroli i wzorcowania kamer, aby zapewnić prawidłowe odczyty temperatur.
Zaawansowane technologicznie produkty dostępne w ofercie firmy, zostały z sukcesem wdrożone w takich branżach, jak energetyka, lotnictwo, mechanika i hydraulika, branża filmowa, a nawet wojskowości. Stawiając na markę Filir wybierasz najnowocześniejsze, wielokrotnie sprawdzone rozwiązania.
Kamery termowizyjne do zastosowań w budownictwie i fotowoltaice
Kamery termowizyjne do zastosowań w budownictwie to potężne, nieinwazyjne narzędzia do monitorowania i diagnozowania stanu budynków, paneli słonecznych i turbin wiatrowych. Z pomocą kamery termowizyjnej możesz wcześnie zidentyfikować problem, umożliwiając jego udokumentowanie i skorygowane zanim stanie się poważniejszy i kosztowniejszy do usunięcia.
Termowizyjny przegląd budowlany
Przegląd budowlany z wykorzystaniem kamery termowizyjnej to doskonały, nieinwazyjny sposób monitorowania i diagnozowania stanu budynków. Technologia zobrazowania w podczerwieni stała się jednym z najbardziej wartościowych narzędzi diagnostycznych w przeglądach budowlanych. Z pomocą kamery termowizyjnej możesz wcześnie zidentyfikować problem, umożliwiając jego udokumentowanie i skorygowanie zanim stanie się poważniejszy i kosztowniejszy do usunięcia.
Branża budowlana stawia kamerom termowizyjnym bardzo wysokie wymagania, większe niż kamerom dla energetyki. Podstawowe zastosowanie to ocena jakości izolacji cieplnej budynków, lokalizacja mostków cieplnych, pęknięć struktury budynków, kontrola pracy wentylacji i klimatyzacji, systemu ogrzewania -zarówno centralnego jak i podłogowego. Kamery znalazły zastosowanie przy lokalizacji miejsc i ocenie zasięgu wycieków z CO i CWU a operatorzy z dużym termowizyjnym doświadczeniem potrafią zlokalizować wyciek z instalacji zimnej wody i kanalizacji. Kamera będzie przydatna przy ocenie pracy instalacji elektrycznej.
Bezinwazyjna kontrola budowlana tylko z kamerą termowizyjną
Kamery termowizyjne są doskonałym narzędziem do lokalizowania i identyfikowania awarii w budynkach, zanim jeszcze staną się widoczne. W obrazie w podczerwieni wady są widoczne jak na dłoni i tylko kamera termowizyjna jest urządzeniem, które naprawdę WIDZI to, czego szukasz. Obraz w podczerwieni zawierający dokładne dane temperaturowe dostarcza ekspertom ważnych informacji o stanie instalacji, zawilgoceniu, uszkodzeniach urządzeń elektrycznych, a także występowaniu mostków termicznych oraz o stanie systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
Kamera Flir E4 to zaawansowane, przystępne cenowo i łatwe w obsłudze narzędzie do wyszukiwania i rozwiązywania problemów w budynkach, instalacjach elektrycznych i maszynach. Dzięki czterem rozdzielczości 80 × 60 pikseli w paśmie termowizyjnym – i możliwości dokładnego pomiaru temperatury w zakresie od -20°C do 250°C modele z serii Ex oferują właściwie narzędzie zależnie od wielkości badanego obiektu, odległości od niego, wymagań dotyczących szczegółów obrazu i indywidualnych potrzeb budżetowych. Wszystkie modele są wyposażone w technologię MSX®, która umożliwia uzyskiwanie wyjątkowo szczegółowych obrazów termowizyjnych. Możliwość łączenia się przez Wi-Fi ze smartfonami i tabletami za pomocą aplikacji FLIR Tools Mobile® pozwala na udostępnianie obrazów i wysyłanie raportów z dowolnego miejsca. Kamery z serii Ex pozwalają uzyskać przewagę nad konkurencją i dostarczyć klientom obrazy termowizyjne wyraźnie określające źródło problemów elektrycznych, mechanicznych i budowlanych.

Rozdzielczość detektora [Pixel] – to podstawowy parametr kamer termowizyjnych mający szczególne znaczenie w budownictwie. Podaje ilość punktów pomiarowych – czujników promieniowania – zawartych w matrycy detektora kamery.Wyższa rozdzielczość daje większe gwarancje dostrzeżenia istotnych wad w budynku, szczególnie jeżeli pomiary prowadzone będą na zewnątrz z większej odległości. Niewłaściwie dobrana rozdzielczość kamery /czytaj – za mała/ może znacznie ograniczyć Państwa konkurencyjność. To bardzo ważny aspekt. Inwestor zawsze wybierze firmę pomiarową, która dysponuje sprzętem o lepszej rozdzielczości, nawet jeżeli pomiar będzie dotyczył budynku parterowego, nie zawsze niższa cena usługi będzie miała dla inwestora znaczenia. Liczyć się będzie dokładność termogramów i większe prawdopodobieństwo wykrycia i lokalizacji wad. Zalecamy wybór najwyższej możliwej dla Państwa rozdzielczości.
Czułość termiczna to różnica temperatur jaka kamera wykazuje. Tu budownictwo również stawia wysokie wymagania i dlatego kamery wszystkich firm produkujących dla tej branży wypuściły na rynek sprzęt o czułości <0,1oC. Wszystkie kamery Flira dla budownictwa gwarantują taką czułość. Planując pomiary wiążące się z wydawaniem ekspertyz, zalecamy wybór kamer jeszcze czulszych. Stojąc jednak przed wyborem kamery zdecydowanie lepiej wybrać tę, której producent gwarantuje mniejszy zakres błędu.
Kamera termowizyjna FLIR E54 to najtańszy produkt z serii Exx, oferujący rozdzielczość i czułość potrzebną do podstawowego monitorowania stanu, inspekcji elektrycznej/mechanicznej i inspekcji budynku. Detektor termiczny o rozdzielczości 320 x 240 pikseli dokładnie mierzy temperaturę do 650 °C (1202 °F) i generuje ostre, żywe obrazy, które można ulepszyć opatentowaną technologią FLIR MSX® w celu uzyskania dodatkowych szczegółów i perspektywy. Wbudowana funkcja FLIR Inspection Route umożliwia wyświetlanie wcześniej zaplanowanych tras pomiarowych, aby pomóc inspektorom w utrzymaniu porządku podczas pomiarów dużych lub wielu lokalizacji.

Kamera FLIR T530 została zaprojektowana bazując na potrzebach profesjonalistów z zakresu energetyki, przemysłu oraz utrzymania ruchu. Ma wszystkie funkcje niezbędne do szybkiego i dokładnego wskazywania niebezpiecznych, gorących punktów w celu zapobiegania usterkom. Dzięki uchylnemu, w zakresie 180° układowi optycznemu, wyraźnemu wyświetlaczowi LCD o przekątnej 4 cale i wygodnej obudowie kamera FLIR T530 stanowi przydatne narzędzie dla inspektorów, ułatwiając pomiary termowizyjne w ciężkich warunkach zakładu przemysłowego czy też linii energetycznej.

Kamery termowizyjne do zastosowań w automatyzacji przemysłu
W procesie produkcji problem może objawić się w każdym momencie. W większości przypadków nie możemy zaobserwować go gołym okiem, a już na pewno nie zobaczymy groźnych anomalii temperaturowych. W wielu zastosowaniach, jak np. produkcja części i podzespołów dla przemysłu samochodowego czy elektroniki, informacja o temperaturze jest kluczowa.
Kamera termowizyjna z serii FLIR A400/A500/A700 może być skonfigurowana na dwa sposoby, dzięki czemu zyskuje na elastyczności i poszerza spektrum zastosowań. Kamera termowizyjna FLIR A400/A700
Strumieniowe przesyłanie obrazu
Seria FLIR A400/A500/A700, skonfigurowana do strumieniowego przesyłania obrazu, oferuje dostawcom rozwiązań w zakresie automatyzacji i użytkownikom przemysłowym możliwości potrzebne do dokładnego identyfikowania problemów termicznych w różnych procesach produkcyjnych. Dzięki szerokiej ofercie obiektywów, automatycznemu ustawianiu ostrości i skompresowanemu, radiometrycznemu strumieniowaniu obrazu, kamery te mogą sprostać najbardziej złożonemu, zdalnemu monitorowaniu i pomiarom temperatury. Zoptymalizuj kontrolę procesu produkcyjnego i popraw kontrolę jakości dzięki zastosowaniu nadzoru termowizyjnego lub wykryj nienormalne warunki, zanim awaria spowoduje zatrzymanie produkcji. Seria FLIR A400/A500/A700 może również zapewniać wczesną detekcję celem szybszego reagowania na potencjalne zagrożenia pożarowe, pomagając zminimalizować zagrożenie wystąpienia obrażenia u ludzi czy uszkodzenia sprzętu. Kamery z serii FLIR A400/A500/A700 oferują niezrównaną moc i elastyczność monitorowania termicznego w celu poprawy jakości produktu, wydajności, konserwacji i bezpieczeństwa. Nowy model A500 z rozdzielczością 464×348.

Kamery termowizyjne do utrzymania ruchu
Kamery termowizyjne jako niezbędne urządzenia pomiarowe pomagają kierownikom zakładów energetycznych, fabryk i innym specjalistom od termografii w znajdowaniu i diagnozowaniu niesprawnych komponentów w każdych warunkach oświetlenia, co przekłada się na uniknięcie kosztowych awarii zasilania i przestojów maszyn. Musimy produkować szybciej, lepiej, wydajniej i przy niższych kosztach. Aby to osiągnąć, instalacje przemysłowe muszą pracować bez przerwy, 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku.
Kamery termowizyjne są doskonałym narzędziem do przewidywania awarii, zanim jeszcze nastąpią. W obrazie w podczerwieni problemy są widoczne jak na dłoni.
Kompaktowa kamera termowizyjna FLIR C5 to narzędzie do wykonywania inspekcji budynków, konserwacji obiektów, systemów HVAC / R, napraw elektrycznych i innych zastosowań związanych z rozwiązywaniem problemów. Wyposażony w kamerę termowizyjną, kamerę wizualną i latarkę LED, mocny FLIR C5 ułatwia identyfikację ukrytych problemów. Wbudowana łączność FLIR Ignite ™ w chmurze umożliwia bezpośredni transfer danych, przechowywanie i tworzenie kopii zapasowych, dzięki czemu obrazy są zawsze dostępne na wszystkich urządzeniach. Zintegrowany ekran dotykowy o przekątnej 3,5 cala jest prosty w obsłudze, dzięki czemu można szybko sprawdzać, dokumentować naprawy i udostępniać dowody klientom. Mając FLIR C5 w kieszeni, będziesz w każdej chwili gotowy do znalezienia gorących bezpieczników, wycieków powietrza, problemów hydraulicznych i innych.

Zastosowanie kamery termowizyjnej FLIR TG165-x, TG267 i TG297
Modele FLIR TG165-x, TG267 i TG297 to diagnostyczne kamery termowizyjne do zastosowań motoryzacyjnych, łączące bezdotykowy pomiar temperatury i termografię w jednym narzędziu. Urządzenie które pozwala szybko znaleść źródło problemów związanych z ciepłem. Wykrywa potencjalne usterki podczas konserwacji i naprawy pojazdów. Zobacz wyraźnie fragmenty, a nawet czytaj etykiety, tabliczki znamionowe dzięki opatentowanej przez FLIR funkcji MSX, która dodaje wizualne szczegóły do pełnych obrazów termicznych. Wskaźnik laserowy zapewnia, że zawsze celujesz we właściwy element do pomiaru, a łatwe w użyciu przyciski i ustawienia pomagają szybko i bezstresowo wykonać zadanie. Dzięki wewnętrznej pamięci do 50 000 zdjęć i akumulatorowi litowo-jonowemu są gotowe do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka.
Kamery FLIR TG267 i TG297 umożliwiają wykonywanie pomiarów temperatury za pomocą termopary typu K. Kamera FLIR TG297 umożliwia pomiar w zakresie wysokich temperatur do 1080°C.
Historia termowizji w firmie FLIR Systems datuje się na koniec lat 50-tych XX wieku, kiedy szwedzka firma AGA Infrared (potem Agema Infrared Systems a obecnie FLIR Systems) otrzymała zamówienie i wykonała pierwszą kamerę termowizyjną dla szwedzkiego wojska. Dzisiaj FLIR (Forward Looking InfraRed) jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii. Produkowany sprzęt ma zarówno zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu (budownictwo, energetyka, przemysł lekki i ciężki, elektryka, lotnictwo, itp.) jak i służy do badań naukowych i medycznych. Kamery termowizyjne wykorzystywane są również w systemach alarmowych i ostrzegawczych. Wykorzystywane są także przez wszelkiego rodzaju służby ratownicze (do poszukiwania zaginionych), jak i służby bezpieczeństwa i ochrony. Oferta FLIR to przede wszystkim kamery termowizyjne – systemy wytwarzające w czasie rzeczywistym dwuwymiarowy obraz obiektu. Kamery termowizyjne FLIR wykorzystują najnowsze i najnowocześniejsze osiągnięcia technologii, która pozwala zamienić podczerwień na obraz, a przez to umożliwia operatorowi „widzieć” i mierzyć minimalne różnice temperatur.
FLIR to jedyny na świecie producent kamer termowizyjnych z tak wysokim stopniem automatyzacji i integracji. Każdy pojedynczy element kamery FLIR produkuje we własnym zakresie. Świat podczerwieni to znacznie więcej niż jedynie budowa kamer. FLIR Systems jest nie tylko zaangażowany w dostarczenie najlepszej kamery termowizyjnej, jest również gotowy zaoferować idealne rozwiązanie do Twoich potrzeb pomiarowych i monitoringu w podczerwieni.